Ubytovanie Snowland Valčianska dolina +421 903 705 866
MENU

Snowland Valčianska dolina

 

Stredisko cestovného ruchu Snowland Valčianska dolina sa nachádza v malebnom prostredí Turčianskej kotliny približne 12 km juhozápadne od Martina. Architektonicky moderné a originálne stredisko ponúka širokú paletu služieb na celoročnej báze.

 

 

SCR Snowland Valčianska dolina je prioritne zamerané na zimnú sezónu určenú hlavne pre milovníkov lyžovania, snowboardovania ako aj bežeckého lyžovania. K dispozícii je v prevádzke 6 vlekov, štvorsedačková lanovka a dopravníkový pás pre najmenších v detskom parku.  Samotné stredisko ponúka pre návštevníkom až 8 zjazdoviek v celkovej dĺžke 5000m. Aj napriek nízkej nadmorskej výške je nová technológia zasnežovania schopná pripraviť zjazdovky pri priaznivom počasí už behom pár dní čo umožňuje privítať prvých lyžiarov pred Vianocami.

 

Návštevníci sa môžu tešiť aj na bohaté ubytovacie kapacity priamo pod zjazdovkami, tematickú reštauráciu Humno s kapacitou 150 miest, 4 bufety, útulný SKI BAR a prerobenú modernú reštauráciu HUNT BAR & RESTAURANT určenú pre oslavy, svadby, stretnutia alebo firemné akcie.

 

K dispozícií sú prirodzene lyžiarske školy s požičovňami kompletnej výstroje, turisticko-informačná kancelária s možnosťou zakúpenia širokej ponuky suvenírov, predajný automat pre rýchle občerstvenie alebo bankomat. Prevádzkové hodiny obslužných horských dopravných zariadení sú denne od 9:00 do 16:00 s večerným lyžovaním od 17:00-20:00. Stredisko ponúka taktiež možnosti pre bežecké lyžovanie, ktoré sa tiahnu prekrásnou zimnou scenériou okolia Valče. Netreba zabúdať na jednoduchú prístupovú cestu do strediska a dostatočné parkovacie miesta pre osobné automobily ako aj autobusy, ktoré tvoria veľkú devízu a konkurenčnú výhodu.

 

Zimná sezóna je taktiež obdobím konania množstva akcií rôzneho druhu. Za svoju existenciu stredisko hostilo a spoluorganizovalo akcie typu SPARTAN RACE, zimné hudobné festivaly, amatérske a profesionálne preteky v alpský disciplínach, Memoriál Janka Nováka, Noc tuleních pásov a množstvo iných, ktoré sa tešili bohatej účasti návštevníkov a pozitívneho ohlasu zo strany širokej verejnosti.

 

Aj keď je stredisko orientované predovšetkým na zimu, na návštevníkom čaká rozmanitá ponuka služieb, zaujímavostí a atrakcií aj počas letných mesiacov. Rozsiahly areál strediska tvorí ideálny základ pre rozmanitú infraštruktúru a komplexnosť, ktorá je orientovaná na uspokojenie potrieb širokej verejnosti z domova ako aj zahraničia.

 

Návštevníci môžu využiť trávnaté ihriská určené pre futbal a volejbal, golfovú akadémiu, korčuliarsku dráhu, vodnú nádrž na člnkovanie, paintballové ihrisko, jazdu na terénnych buginách, lukostreľbu a mnoho iného. Na tých najmenších čaká obrovské detské ihrisko v tvare pirátskej lode, veľkokapacitný nafukovací hrad, bungee trampolíny, detské trampolíny, hojdačky a podobne. Spomínaná infraštruktúra a zázemie je pádnym dôvodom veľkého dopytu firemných akcií, športových dní, svadieb, osláv, spoločenských akcií, závodov typu SPARTAN RACE, SKIPASS RUN, DUATLON, MOTO-CROSS, OFFROAD, ktoré majú na svedomí permanentne vysokú návštevnosť a komplexné využitie kapacít strediska od mája do októbra. Samotná história strediska a kontinuálny nárast strediska je jasným dôkazom správneho smerovania, pro-zákazníckej orientácie a celkového rozvoja nielen strediska ale aj širokého okolia v oblasti cestovného ruchu.

 

Kompletné informácie o stredisku nájdete na www.snowland.sk

 

 

Tento web využíva cookies. Jeho používaním s tým vyjadrujete súhlas. Viac informácií o cookies..